Оскільки дитина спить більше, ніж доросла людина, необхідно, щоб її спальне місце було дуже комфортним. Одним з найбільш важливих нюансів є дитячі ковдри. Як же обрати їх правильно?
Спершу підберіть відповідний вид ковдри для дитини:
-
для немовлят варто вибирати конверт: він може бути як одношаровий (демісезонний), так і багатошаровий (зимовий);
-
ковдра-трансформер може підійти підростаючому маляткові. Трансформер дозволяє малюку відчувати себе вільно, але при цьому не розкриватися;
-
плед можна використовувати під час прогулянок в колясці;
-
ковдру можна починати використовувати через півроку після народження дитини.
Перш ніж купити дитячу ковдру, уважно виберіть потрібний розмір:
-
80*80 — для новонароджених;
-
110*140 — з 3 місяців до 3 років;
-
160*120 — з 3 до 5 років.
Дитячі ковдри повинні мати певні властивості. Вони повинні:
-
добре пропускати повітря;
-
вбирати і випаровувати вологу;
-
бути легкими;
-
відповідати порі року по теплоті;
-
бути перевіреними на алергенність;
-
бути простими у догляді;
-
підходити дитині за розміром.
Зверніть увагу на те, що дитині не можна перегріватися — це навіть небезпечніше, ніж переохолодження. Тому обираючи ковдру дитині, краще мати дві різні ковдри: легку для спеки, і теплу для холодів. Оскільки дитина спить в піжамі, можна брати ковдру трохи легше.
Вовняні ковдри відмінно підійдуть для прохолодного і вологого приміщення. Шерсть вбирає і випаровує вологу, тому дитині буде комфортно. Верблюжа шерсть подарує легкість, м'якість і тепло. Овеча шерсть обійдеться дешевше верблюжої, при цьому вона поступається по м'якості, але теж добре гріє і вбирає вологу. Вовняна ковдра буде не примхливою у догляді. Подібна ковдра буде заспокійливо діяти на дитину, завдяки природним властивостям вовни. Ковдра з вовни відмінно гріє.
Пухова дитяча ковдра хороша тим, що вона дуже легка, і при цьому пропускає повітря. Врахуйте, що вона підходить для приміщення, в якому прохолодно: не більше 18°C, інакше дитина перегріється. Отже, вона відмінно підійде для прогулянок взимку і восени. Зазвичай, в пухових ковдрах використовується пух лебедя або гусака. Врахуйте, що пух вбирає вологу і може сильно відсиріти, тому ковдру треба часто провітрювати і сушити. Також в цьому матеріалі швидко розмножуються пухові кліщі, які можуть викликати алергію.
Антиалергенну дитячу ковдру можна часто прати, що дуже зручно для дитячої ковдри. Також вона забезпечує хорошу циркуляцію повітря. Вона легка і буде добре гріти — ідеально для холодів. Холлофайбер — один з найкращих синтетичних наповнювачів для зимової антиалергенної дитячої ковдри, тому що він дуже легкий, пишний, теплий і дешевий. Також він зберігає форму після численного прання.
Шовкові ковдри та ковдри з наповнювачем із бамбука — відмінні варіанти демісезонних або літніх ковдр. Бамбук добре вбирає вологу, легкий і володіє антибактеріальними властивостями. Також бамбук не викликає алергію. Шовкові ковдри — легкі і міцні. Цей наповнювач володіє водовідштовхувальними властивостями. Шовкові ковдри гіпоалергенні і не дають розмножуватися кліщам, бактеріям й грибкам. На літо ще може підійти лляна і бавовняна ковдра. Льон запобігає розвитку бактерій і кліщів. Також він має антиалергенні властивості.
Ще одним варіантом для літньої дитячої ковдри є байкова ковдра: вона приємна на дотик, володіє високою зносостійкістю. Зігріває в прохолодну літню ніч, але не перегріває вдень.
Солодких снів з Billerbeck!