Як часто потрібно змінювати постільну білизну?

При виборі постільної білизни багато господинь враховують не лише якість, склад чи колір тканини, а й її антибактеріальні властивості. Адже саме від цього критерію буде залежати, як часто доведеться прати та міняти постіль. Проте чи існують універсальні поради щодо правильного догляду за постільною білизною та частоти її зміни і прання? Нумо розбиратися!

Запах свіжості чистої постільної білизни заспокоює, умиротворює та допомагає швидше заснути — це факт. У той час, як несвіжий текстиль, окрім неприємних ароматів, може викликати безсоння, шкірну алергію, захворювання дихальних шляхів та інші негативні реакції організму. Причиною цьому зазвичай слугує пил, який накопичується на постільній білизні та містить пилові кліщі, віруси, спори, бактерії, а також продукти життєдіяльності людського організму. Зважаючи на вищенаведене, деякі фахівці радять змінювати простирадла та наволочки ледь не щодня, проте ця рекомендація все ж є більш актуальною для хворих людей або маленьких дітей. Більшість спеціалістів сходяться на думці, що в ідеалі необхідно змінювати постіль раз на тиждень задля підтримки свіжості та здорового сну.

Додаткові поради для запобігання забрудненню постільної білизни:

  1. Необхідно частіше змінювати саме простирадла та наволочки.

  2. Двоспальні постільні комплекти рекомендовано міняти частіше, ніж полуторні чи односпальні: це пояснюється кількістю людей, які сплять в одному ліжку.

  3. Окрім регулярної зміни білизни, потрібно також щодня витрушувати і перестилати простирадла.

  4. У літній період зміна постільної білизни має проводитись частіше, бо ми більше часу проводимо на свіжому повітрі, а отже, заносимо додому більше пилу. До того ж, влітку постіль краще вибирати з тонких натуральних матеріалів, так як така білизна переться простіше і висихає набагато швидше.

Якщо ви дійсно хочете ліквідувати бактерії, що осіли на вашій постільній білизні, то пропонуємо деякі поради щодо прання постільної білизни:

  1. Не перевищуйте можливості завантаження своєї пральної машини: аби вона добре відіпрала весь бруд, намагайтеся завантажувати не більше одного комплекту білизни. Якщо ви все ж хочете об’єднати прання постільної білизни з чимось ще, то додайте легкі бавовняні тканини, але тільки не махрові рушники.

  2. Для прання використовуйте хороший порошок, також не забувайте додавати кондиціонер для білизни. А білі простирадла рекомендується час від часу прати з відбілювачем.

  3. Режим прання: якщо ваші простирадла та наволочки дуже брудні, запустіть тривалий цикл, в інших випадках буде достатньо регулярного циклу. Проте майте на увазі: якщо прати білизну занадто довго, тканина може сісти.

  4. Температура: незважаючи на те, що зазвичай на простирадлах немає жирних плям, все-таки рекомендується прати їх при температурі від 60° С. Це єдиний спосіб, аби бактерії та пилові кліщі не змогли вижити.

  5. Дайте пранню добряче висохнути: постільна білизна, як правило, сохне значно довше, ніж одяг. До того ж, сушити постіль рекомендовано на свіжому повітрі або хоча б на балконі.

Дотримуйтеся наших рекомендацій та дбайте про чистоту вашої постільної білизни. Окрім того, не забувайте регулярно чистити матрац, два рази в рік віддавати на чистку подушки і ковдри, а також обов’язково приймати душ та добре провітрювати спальню перед сном.